OŚRODEK REHABILITACYJNO-WYPOCZYNKOWY FAMA-STA

Mrzeżyno jest miejscowością wypoczynkową o bogatej historii (pierwsze wzmianki i dokumenty pochodzą z 1250 roku), a jej obecna nazwa pochodzi od sieci rybackiej "mrzeżna". Zachowało się tu kilka zabytków, do których należą dziewiętnastowieczny kościół neoromański oraz dwie chaty rybackie z XVIII i XIX wieku. W okresie II wojny światowej, w Mrzeżynie znajdowała się Szkoła Wojsk Pancernych. Na wydmach zachował się z tego okresu Pomnik Zaślubin z Morzem, upamiętniający wydarzenia z dnia 17 marca 1945 roku. Ponadto Mrzeżyno posiada piękny, odnowiony port rybacki, gdzie zarejestrowane są niewielkie statki pasażerskie oraz kutry rybackie. Częstym miejscem spacerów wczasowiczów jest promenada wzdłuż Regi, prowadząca do falochronów. Zachodni brzeg portu po remoncie odzyskał dawny blask i również zachęca do spacerów.


Warto zobaczyć

Port 

U ujścia Regi położony jest malowniczy port rybacki z kolorowymi kutrami. Z przystani można się wybrać w rejs po morzu stateczkiem wycieczkowym. W porcie cumują również jachty oraz znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego. Port morski w Mrzeżynie ma długą historię. Pierwszy port u ujścia Regi założono już w XV wieku. Status portu morskiego nadano mu w 1964 roku. W latach 2013-2104 port przeszedł gruntowny remont.Promenada wzdłuż Regi

Po zachodniej stronie rzeki Regi znajduje się promenada spacerowa prowadząca do plaży i zachodniej główki wejścia do portu.


Pomnik Zaślubin z Morzem

Mrzeżyno jest jednym z trzech miejsc w Polsce, gdzie odbyły się symboliczne Zaślubiny Polski z Morzem. 17 marca 1945 r. miały tu miejsce pierwsze zaślubiny w okresie powojennym. Z okazji tego wydarzenia postawiono pomnik z tablicą pamiątkową.


Rejs statkiem

Zachód słońca widziany z pokładu statku lub motorówki? Wystarczy wybrać się do portu.


Aktywnie w Mrzeżynie


Ścieżka rowerowa do Pogorzelicy

Trasa o długości blisko 14 km, przecina zarówno wymagające leśne tereny, jak i łagodne odcinki znajdujące się bliżej terenów zabudowanych.  Na trasie ścieżki znajdują się cztery miejsca odpoczynku. Na jednym z takich miejsc znajduje się również punkt widokowy, z którego rozpościera się fantastyczny widok na Morze Bałtyckie.


Nordic Walking

W Mrzeżynie startują trzy trasy Nordic Walking o łącznej długości ponad 60 km. Zobacz mapkę. Na spacer z kijkami zapraszamy również na plażę.


Jazda konna

Lekcje jazdy. Przejazdy w terenie i na plaży. Konie także leczą - zapraszamy na hipoterapię. Więcej informacji na stronie Stajnii Pestka


Na sportowo w hali MCS

W Mrzeżynie znajduje się hala sportowa. Squash, siłownia, siatkówka, koszykówka i ... Więcej informacji na stronie hali